Bizi Takip Edin!

Poşet Yerine Çanta Kullanımı

14.01.2019

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 1 Ocak 2019 itibariyle alışveriş poşetlerinin ücretli olmasına ilişkin düzenlemesi, bütün doğa severlerde olduğu gibi çevre dostu olan firmamızda da memnuniyetle karşılandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2018 yılında yayımladığı yönetmelikle 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren ülkemizde hâli hazırda satış noktalarında ücretsiz verilen plastik alışveriş poşetlerinin tüm satış noktalarında ücretli olarak temin edilmesi yönünde düzenleme yapmıştır. Bu düzenleme ile her geçen gün artan poşet kullanımının hızlı bir şekilde çöpe dönüşmesinin, poşetlerin hafif ağırlıkları nedeniyle etrafa yayılarak çevre kirliliğini önemli ölçüde artırmasının ve mevcut geri dönüşüm oranları çok düşük olan poşetlerin kaynak verimliliğini olumsuz yönde etkilemesinin önüne geçilmesi hedeflenmektedir.

Doğanın bize verilmiş en büyük armağan olduğuna inanan firmamız, bünyesinde çalışan personellere üretmekte olduğumuz nonwoven kumaştan yapılan çok kullanımlık çantaları dağıtmıştır. Burada hem bakanlığın düzenlemesine katkı sunulması hem de tüm dünyada üzerinde hassasiyetle durulan plastik alışveriş poşetlerinin kullanımı sonucu oluşan çevresel kirliliğin önlenmesi ve gereksiz plastik poşet kullanımının önüne geçilmesi için çalışanlarımızda farkındalık amaçlanmıştır.

Diğer Haberler
Ticari Markalarımız
Ürün Tedarik Markalarımız
Sektörünün ihtiyacı olan ürünleri, üstün hizmet anlayışı ve kaliteli üretim politikası doğrultusunda temin ediyoruz. Bünyemizde bulunan alternatif 4 markamızla, ürün çeşitliliği sağlıyor ve müşterilerimize, ürünlerde seçim imkanı sunuyoruz.
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et