Bizi Takip Edin!

Maske Takma Günü

02.11.2018

2-8 KASIM LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR HAFTASINDA, LÖSEMİYE KARŞI TEK YÜREK OLDUK ve “2 KASIM MASKE TAKMA GÜNÜ’NDE” TÜM ÇALIŞANLARIMIZ İLE BİRLİKTE MASKELERİMİZİ TAKARAK FARKINDALIK YARATMAYI AMAÇLADIK.

Çocukluk çağındaki kanser vakalarının %35'ini lösemiler oluşturur ve birinci sıradadır. Türkiye’de her yıl 16 yaşın altında 1200-1500 yeni lösemili çocuk vakası bildirilmektedir. Lösemi, her yaşta görülmektedir. En sık çocukluk çağında 2-5 yaşlarında artmaktadır. 1 yaşın altında, 10 yaşın üstündeki yeni vakalarda tedaviye cevap azalmaktadır.

Kanser hücrelerini yok etmek veya bu hücrelerin büyümesini kontrol altına almak için hastaların kullandığı antikanser ilaç olan kemoterapi ilaçları, maalesef yalnızca kötü hücreleri etkilememekte, vücudumuzun iyi, faydalı hücrelerini de yok etmektedir. Bu nedenle, çocuklarımızın saçları dökülmekte, ağızlarında, bağırsaklarında yaralar açılmakta, halsizleşmektedirler. Yine, vücudumuzu enfeksiyonlara karşı koruyan savunma hücreleri de ilaçlarla yok edildiğinden bağışıklık sistemi yıkılmakta, en ufak bir mikrop, hastalık etkeni dahi tüm vücuda yayılıp ağır ateşli enfeksiyonlara neden olmaktadır. Bu nedenle lösemili çocuklarımız etraflarındaki insanlardan, havadan, sudan mikrop almamak ve korunmak için MASKE takmaktadırlar. Kaynak: https://www.losev.org.tr

LÖSEV, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olması nedeniyle lösemili çocuklar hakkında farkındalık yaratmak ve lösemiye dikkat çekmek için maske takma etkinliği düzenliğini duyurdu. Biz de firma olarak sosyal sorumluluğumuzu yerine getirebilmek amacıyla tüm çalışanlarımız ile birlikte maske taktık ve Lösemi hastası çocuklarımızın yanında olduğumuzu göstermek istedik!

Diğer Haberler
Ticari Markalarımız
Ürün Tedarik Markalarımız
Sektörünün ihtiyacı olan ürünleri, üstün hizmet anlayışı ve kaliteli üretim politikası doğrultusunda temin ediyoruz. Bünyemizde bulunan alternatif 4 markamızla, ürün çeşitliliği sağlıyor ve müşterilerimize, ürünlerde seçim imkanı sunuyoruz.
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et